Звернення щодо виділення з Державного бюджету коштів освітньої субвенції для виплати заробітної плати педагогічним працівникам Теребовлянської об’єднаної територіальної громади

депутатів Теребовлянської міської ради до Прем’єр – міністра України, Міністерства освіти і науки України, Тернопільської обласної державної адміністрації, Управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації

Ми, депутати Теребовлянської міської ради, висловлюємо занепокоєння щодо ситуації, яка склалася із забезпеченням коштами для виплати заробітної плати педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів Теребовлянської об’єднаної територіальної громади за рахунок освітньої субвенції, що фінансується з Державного бюджету України.
Згідно п.1 ст.89 Бюджетного кодексу України, до видатків, що здійснюються з бюджетів об’єднаних територіальних громад, належать видатки на загальну середню освіту. В свою чергу, згідно п.1 статті 1032, освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів усіх ступенів.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» для фінансування закладів освіти за рахунок освітньої субвенції Теребовлянській ОТГ передбачено 40 538,8 тис. грн., що на 1 231,7 тис. грн. менше минулорічного обсягу освітньої субвенції та на 6 080,8 тис. грн. або 15 % менше від необхідного обсягу коштів на 2018 рік.
В 2018 році, вже після затвердження Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», яким було визначено обсяг освітньої субвенції зокрема і для нашої громади, в галузі освіти прийняті наступні нормативно-правові акти, що вносять суттєві зміни в систему оплати праці педагогічного персоналу загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема:
– Постанова Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 р. № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» (посадові оклади (ставки заробітної плати) педагогічних працівників підвищуються з 1 січня 2018 р. на 10 відсотків);
– Постанова Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 р №23 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (підвищення граничного розміру надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I—II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування до 30%).
Протягом 2018 року міською радо вжито ряд заходів, що призвело до скорочення незабезпеченого обсягу видатків, що здійснюються за рахунок коштів освітньої субвенції, зокрема:
– спрямовано залишок коштів відповідної субвенції, що утворився станом на 01.01.2018року, в обсязі 2 990,5 тис. грн., на оплату праці і нарахування на заробітну плату педагогічним працівникам загальноосвітніх закладів громади;
– проведено оптимізацію мережі навчальних закладів, зокрема з початку нового навчального року реорганізовано два навчально-виховні комплекси, та створено класи-комплекти в трьох НВК;
– створено ще один опорний заклад, до складу якого увійшли 3 заклади загальної середньої освіти;
– зменшено розміри надбавки за «престижність праці», в диференційованих розмірах від 5 до 20% відсотків в залежності від наповнюваності школи, для категорій працівників установ освіти, що фінансуються відповідно до п.1 статті 1032.
Останні кроки, які приймаються нами, викликали несприйняття та незадоволення серед педагогічних працівників громади та Профспілки працівників освіти, оскільки до цього всі без винятку педагоги отримували надбавки за «престижність праці» в розмірі 20% відсотків.
Теребовлянською міською радою в 2018 році на фінансування загальноосвітніх шкіл з місцевого бюджету додатково виділено 10 974,9 тис. грн.. В тому числі в рамках реалізації державної програми «Нова Українська школа» на ремонт 11-ти початкових класів – 1 944,1 тис. грн.; на придбання мультимедійного обладнання – 272,5 тис. грн.; на закупівлю меблів – 130,1 тис. грн., для придбання комп’ютерного обладнання для початкових класів – 36,0 тис.грн..
Теребовлянська міська рада висловлює свою стурбованість, оскільки задекларовані державою освітні гарантії поступово перекладаються на бюджети громад, а це в свою чергу призводить до порушення основних принципів децентралізації. Відсутність коштів призводить до створення соціальної напруги в регіоні та в нашій громаді зокрема.
Ми, депутати Теребовлянської міської ради, з метою уникнення заборгованості по заробітній платі педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів громади, звертаємося до Вас щодо виділення додаткових коштів на оплату праці і нарахування на заробітну плату педагогічним працівникам загальноосвітніх закладів в обсязі 2 334,6 тис.грн.

Прийнято на засіданні сорок восьмої сесії
сьомого скликання 12 жовтня 2018 року
м.Теребовля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − fifteen =