Звернення щодо виділення коштів з Державного бюджету на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий діабет в Теребовлянській об’єднаній територіальній громаді

депутатів Теребовлянської міської ради до Прем’єр – міністра України, Міністерства охорони здоров’я, Тернопільської обласної державної адміністрації, Управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації

Ми, депутати Теребовлянської міської ради, висловлюємо занепокоєння щодо ситуації що склалася по забезпеченню хворих на цукровий діабет безоплатними препаратами інсуліну відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 року № 239 «Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну».

Теребовлянському районному бюджету на 2018 рік було виділено з Державного бюджету 854 500 грн., з них станом на 01.10.2018 року використано 767 947 грн., залишок – 86 553 грн.

Обсягу коштів, що залишився, не вистачає на відшкодування вартості препаратів інсуліну аптечним закладам за відпущені ними препарати хворим на діабет.

На IV квартал 2018 року додаткова потреба по району становить 470 000 грн., з них 300 000 грн. для відшкодування вартості препаратів інсуліну для 121 хворого на цукровий діабет, що проживають на території Теребовлянської ОТГ.

Доводимо до Вашого відома, що з бюджету громади вже третій рік поспіль додатково виділяються значні кошти до обсягу медичної субвенції на утримання комунальних закладів охорони здоров’я району. На 2018 рік затверджено 873 000 грн. Також Теребовлянською міською радою виділено 70 000 грн. на придбання туберкуліну для проведення профілактичної імунізації соціально-вразливих верств населення.

Фінансово – ресурсне забезпечення бюджету громади за підсумками дев’яти місяців 2018 року не дає можливості виділити з бюджету громади додатково 300 000 грн. для забезпечення відшкодування вартості рецептів на препарати інсуліну хворим на цукровий діабет.

Відсутність коштів призводить до створення соціальної напруги та може негативно вплинути на стан здоров’я інсулінозалежних пацієнтів.

Ми, депутати Теребовлянської міської ради, звертаємося до Вас виділити додаткові кошти з Державного бюджету на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий діабет.

Прийнято на засіданні сорок восьмої сесії
сьомого скликання 12 жовтня 2018 року
м.Теребовля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen + 10 =