«Різдвяна феєрія» у Теребовлі отримала свій символ

В рамках регіонального фестивалю «Різдвяна феєрія» у Теребовлянській ОТГ щорічно відбуваються тематичні конкурси на кращі різдвяні страви, символіку вертепів, музичні твори, тощо. Цьогоріч захід врешті отримав і свій власний символ. Його на конкурсній основі було обрано з-поміж шести виробів-претендентів від учасників: Центрів культури і дозвілля нашої громади та Теребовлянської мистецької школи.
Усі учасники підготувалися напрочуд добре, залучивши найрізноманітніші матеріали та змайструвавши 6 справді вартісних рукотворних виробів, які стали яскравою фотозоною та місцем презентацій на малій сцені фестивалю. А переміг у результаті оцінки незалежного журі – Центр КіД м.Теребовля із символом під назвою «Благодатний вогонь спасіння» (металева шопка із підсвіткою та символічним силуетом свічі у верхів’ї). За свої справді «титанічні» зусилля усі учасники отримали Дипломи та спеціальні призи від організаторів – фотоапарати. А символ-переможець відтепер супроводжуватиме фестиваль щорічно, як безпосередньою своєю присутністю, так і на афішах, банерах, тощо.

Феєрія-2019 відзначилася не лише новим символом та другою (малою) сценою, а й яскравим урочистим відкриттям за участю усіх колективів-учасників, які входили на територію фестивалю через прикрашену символічну арку з сіна і ялини. Входили – із особистим представленням від ведучих, засіваннями, колядками… В сценічній програмі «Різдвяної феєрії» взяли участь Центри КіД Теребовлі, Підгайчик, Лошнова, Довгого та Ласківець, Теребовлянська мистецька школа, хор Союзу українок.


Молодіжна міська рада м.Теребовля мала свою окрему локацію – малу сцену фестивалю. Тут, перед презентацією символів – учасників конкурсу, молодіжні депутати розіграли театралізовану «Боротьбу добра і зла», перевтілившись у дві протилежні сили: янголів та демонів (чортенят). Традиційно – на площі князя Василька розгорнулося наметове містечко із різдвяними стравами, якими гостей частували працівники Центрів КіД, сільські старости, господарі та господині – учасники фестивалю.

Теребовлянський міський голова зі сцени вітав усіх присутніх на святі. Під час свого виступу він зазначив, що «…фестиваль «Різдвяна феєрія» був започаткований ще до об’єднання із ближніми селами у громаду, та після втілення культурних реформ в Теребовлянській ОТГ став одним із основних заходів, які збирають нас разом, дають відчуття спільності, єдності між собою та з попередніми поколіннями українців, від яких у спадок ми отримали багатий духовний світ традицій та звичаїв, символів та мистецьких надбань. Символічно, незабаром також відзначатимемо 100-річчя Соборності Української держави, яка завжди прагнула до об’єднання та попри усі поневіряння «зросталася» знову, «зшивалася» Збручем і Дніпром, возз’єднувалася розлученими в тяжкі часи родинами та головне – сердечним бажанням українців мати свою соборну державу, зі своєю мовою, кордонами, національною ідентичністю…».
Голова Теребовлянської ОТГ також вручив особисті подяки за якісну співпрацю підприємцям, керівникам господарств, які протягом минулого року допомагали розвивати громаду, а також – висловив подяку військовим, які в час війни справно виконують службовий обов’язок та подарував військовій частині у Теребовлі спортивний інвентар – для комплектування окремої кімнати з занять фізичною культурою.

Грамотою Верховної Ради України нагороджено в цей день тренера теребовлянської дитячої волейбольної команди Михайла Туркулу. Вручити її до громади приїхав Народний депутат Микола Люшняк.


Поряд із міським головою привітати велику громаду Теребовлянщини завітали добрі друзі нашої ОТГ: гості із польських міст-партнерів – вуйт гміни Конопніца Мірослав Жидек та голова ради Любомижа Михайло Патер, золочівський міський голова Ігор Гриньків, керівник Тернопільського обласного відділення ЮНЕСКО Віталій Семенюк, а також – представник Міжнародної програми ДОБРЕ Дмитро Коваль.
Сюжет про святкування у Теребовлі відзняли журналісти телеканалу UA:Тернопіль (раніше – ТТБ), а підприємці – долучилися ярмаркою смаколиків та подарункових товарів.


Щоб холод не надто докучав брати участь або спостерігати за дійством, за сценою розгорнули намет та варили гарячий узвар. Особлива подяка військовим із теребовлянської військової частини за таку важливу в зимових фестинах співпрацю.
Також дякуємо усім співорганізаторам свята, технічним працівникам, декораторам та учасникам «Різдвяної феєрії» за взаємну підтримку та згуртування довкола наших традицій.

Більше фото – у тематичному альбомі на нашій ФБ сторінці: Різдвяна феєрія 2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + eleven =