Любисток. Продовження легенди…

Він став творцем. Він дав життя Танцю і присвятив себе йому. Навчав, дарував віру, надихав і вів за собою. Був батьком у власній сім’ї та студентській родині. Кожен рух зважений, кожна дія – наповнена змістом… Робота , що стала емоцією життя. Людина, яка стала легендою. Великі сцени, багатотисячні оплески, впізнавані ритми на рівні серцебиття. А ще – колективи, солісти, костюми, мандрівки, сльози та усмішки. Він став творцем «Любистка». «Любисток. Діти» – його продовженням…

23 травня у Теребовлянській громаді відбулась по-справжньому знакова подія, як для діячів мистецтва хореографії, так і для мешканців ОТГ, котрі давно полюбили запальні народні композиції народного аматорського ансамблю танцю “Любисток” та з захопленням спостерігали за розвитком юного “дітища” хореографа Ігоря Николишина – дитячої студії танцю “Любисток. Діти”. Цього дня, у Центрі культури і дозвілля м.Теребовля відбулась церемонія вручення імені Ігоря Николишина двом “Любисткам”: ансамлю та студії танцю. Дійство зібрало у стінах Центру КіД друзів та поціновувачів таланту Ігоря Олексійовича, майстра-хореографа, чия танцювальна школа десятиліттями була однією з кращих на теренах України. І сьогодні його справу вміло продовжують учні, колеги, рідні… Народний аматорський ансамбль танцю “Любисток” Центру КіД м.Теребовля сьогодні очолює учень І.Николишина – Тарас Руневич, а юних танцівників дитячої студії танцю “Любисток”, котра функціонує при Теребовлянській мистецькій школі, навчають Юліана Стадник, Оксана Кузів, Альона Більчак, Ліза Марчук.

У танцювальній програмі, яка поєдналася із відео-інсталяціями, цитатами та інтерв’ю І.Николишина, взяли участь не лише “Любисток” та “Любисток.Діти”, а й академічний ансамбль танцю “Надзбручанка” (свого часу очолюваний Ігорем Олексійовичем, сьогодні керівник – Юлія Якимчук), народний аматорський ансамбль танцю «Глорія Бай» (керівником якого є учениця майстра – Лілія Вельган), зразковий хореографічний колектив “Опільчанка” (який очолює сестра І.Николишина Лілія Горинь).

Привітати колективи із присвоєнням імені завітав начальник управління культури Тернопільської ОДА Григорій Шергей. Під час вручення пам’ятних відзнак танцювальним колективам теребовлянський міський голова Сергій Поперечний звернувся до присутніх зі словами:

“Церемонія вручення імені – непересічна подія для нашої громади. Завдяки Ігорю Николишину Теребовля стала танцювальною столицею Галицької землі. Дякуючи його натхненню та працелюбності ми стали із ним добрими колегами та друзями. Спільно розвивали та підтримували студентський ЛЮБИСТОК, творили нові мистецькі заходи у місті, мали безліч планів та ідей щодо майбутнього хореографії у Теребовлі. Дуже важливою справою в останні роки життя Ігоря стало відкриття дитячої студії танцю при Теребовлянській мистецькій школі. Пам’ятаю вересень 2017 роки, коли Ігор Олексійович спільно із своїми випускниками, викладачами мистецької школи, організували перші відбіркові заняття для бажаючих займатись у дитячій студії. Пам’ятаю обличчя батьків, які з нетерпінням очікували на слово великого майстра «приходьте завтра, будемо займатись». На нове покоління танцівників під керівництвом Ігоря Николишина покладались великі надії. І дуже приємно, що ці надії справдились…”

Заключними стали слова дружини хореографа, Світлани Николишин. Побажання “Любисткам” вдалої праці. А також квіти і спільна молитва…

 

Більше фото – у альбомі: Любисток. Продовження легенди…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − 3 =