ЧАПи

Багатоквартирні будинки - чиї вони?

Відповідно до Законодавства України багатоквартирні будинки, де є одна і більше приватизованих квартир або нежитлових приміщень – не можуть бути комунальною (державною) власністю. Такі будинки, як цілісні комплекси, належать власникам квартир та інших приватизованих приміщень у будинку.

Хто відповідає за стан багатоквартирного будинку? Хто повинен його обслуговувати?

Кожен співвласник несе зобов’язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції – об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Як дізнатися, скільки землі належить до прибудинкової території та може бути виділено на ОСББ?

Для орієнтовного розрахунку необхідно звернутися з таким запитом до відділу земельних ресурсів та відділу архітектури та містобудування Теребовлянської міської ради (вул.Шевченка,8, міська ратуша, 2 поверх)

Хто такий управитель і скільки він захоче за свої послуги?

Управителем згідно закону може бути підприємець або підприємство з відповідною кваліфікацією. Міською радою оголошено уже другий етап конкурсу з визначення управителя, але наразі жодних пропозицій від надавачів таких послуг не надійшло. Роль управителя може взяти на себе КП “Теребовля” у разі, якщо співвласники вирішать заключити з підприємством відповідні договори на обслуговування будинку (послуга вартуватиме в середньому 4,7 грн. за квадратний метр і включатиме освітлення місць загального користування, обслуговування димвентканалів, систем водопостачання  і водовідведення у будинку, прибирання, тощо)

Чи зберігаються пільги та субсидії жителів, які стали членами ОСББ?

Пільги та субсидії є державною допомогою, що надається конкретним жителям (а не ОСББ). Керівнику ОСББ необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за відповідним переліком документів  для укладання договору з нарахування пільг та субсидій мешканцям житлового будинку, в якому створене ОСББ. Субсидії на відшкодування витрат надаються шляхом перерахування коштів на поточний рахунок об’єднання, відкритий у банківській установі.

Скільки платитиме ОСББ за спожиту електроенергію (в місцях загального користування)?

Ціна на електроенергію, яка споживається на технічні цілі в багатоквартирних будинках (в тому числі – які створили ОСББ) і садових товариствах, залишається на рівні ціни для жителів – 168 коп/кВт-год. (Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), від 11 січня 2019 року)

Новини